Terazi Burcunun Taşları Nelerdir?

Terazi burcu hava grubundan bir burç. Dalak ve karaciğer bölgesi zayıf bir burç. Dolayısıyla bu taşıdığı taşların karın bölgesinde enerji zayıf olduğu için dalak ve karaciğeri güçlendirecek bir taşlardan olmalı. Lapis lazuli mavi bir taş. Koyu mavi açık mavi olabiliyor zihinsel dinginlik için çok önemli metafizik bir taş. Yani kişiye zihninde berraklık veriyor. Koruyucu bazı özellikleri var.

Diğer bir taşı Mercan. Mercan taşı terazi burcunda kadınların erkeklerin mutlaka üzerlerinde bulunması gereken bir taş. Direkt dalağa ve karaciğere etki yapıyor. Denizden çıktığı natür bir taş olduğu için de serin bir enerji yani tamamlayıcı ve rahatlatıcı bir enerjisi var. Mercanın ayrıca iyi talih ve koruma için çok eski yıllardan beri özellikle gümüş, mercan, firuze. Bu üçlü kişiye son derece büyük bir şans faktörü yaratıyor.

Opal taşı kişiye görünmezlik veriyor. Özellikle savaşlarda çok kullanılan bir taş çok eskilerde kalkanların üzerlerine, mızrakların üzerlerine firuzeyle beraber kullanılan ve kişiye görünmezlik vasfını veren bir taş olduğuna inanılıyor. Koruyucu bir taş aynı zamanda. Şans faktörünü de tetikleyici bir taş.

Terazinin bir diğer önemli taşı Jasper dediğimiz bir taş. Bu çok eskiden göz hastalıkları için kullanılıyormuş. O kadar ki gözü görmeyen insanlara dahi tabi o zamanlarda terapi yapanlar var yani şifacılar var. Bu taşı o kişilerin üzerlerinde kullandıkları zaman gözün açıldığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.