ismail TOSUN
loading...

Yay Burcunun Taşları Nelerdir?

Yay burcu ateş grubundan bir burç. Bu aniden parlayan insanlar için ben krizolit, obsidyen, topaz taşını öneriyorum. Obsidyen değişik ruh hali olan kişilerin obsesif hallerini engelleyen bir taş. Kişiye koruyucu bir özellik veriyor, sükunet ve dinginlik veriyor. Obsidyeni üzerinizde taşımak yerine avucunuz da o enerjiyi ovalayarak almakta yarar var.

İkinci taşımız topaz. Güneşle direkt ilişkisi olan bir taş. Bu taşta kişiye son derece huzur veriyor, dinginlik veriyor ve karşısındaki kişinin düşüncelerini duygusu veriyor. Dolayısıyla topaz yay burcu için olmazsa olmaz bir taş. Sarı olabilir beyaz olabilir hatta mavi topazlar bile var.

Krizolitte kişiye cesaret veren bir taş. Yay burcu ani feveran bir hareketleri olduğu için bu kişiye dinginlik verecektir sükunet verecektir ve onun yapması gereken hareketleri ayarlamasını sağlayacaktır. Yay burcunun en çok zarar gördüğü hareketi ani ve fevri çıkışlarıdır. İşte bu krizolit bu duyguları geri çekecektir. Ona bir sükunet verecektir ve yapacağı işlerde atacağı adımlarda ona doğruyu bulma fırsatı tanıyacaktır.