ismail TOSUN
loading...

Kova burcu olanlar hangi taşları kullanmalı?

Kova burcunun değerli taşları grena, ametist ve gümüş. Ametist mor bir taş koyu mor olabilir açık mor olabilir. Çok değerli bir taş. Kuvars ailesinden bir taş. Koruma içgüdüsü çok yüksek bir taş. Kuvars ailesinden olduğu için kötü enerjiyi defediyor ve pozitif enerjiyi kişiye yansıtıyor. Bunu kolye olarak taşıyabiliriz rahatlıkla. Yüzük olarak taşıdığımızda pek etkisi görülmeyecektir. Kolye olarak taşıyabiliriz veya bulunduğumuz ortamda blok halinde fasetalı bir halde kullanabiliriz.

İkinci madenimiz gümüş. Gümüş kovanın çok önemli elementlerinden biri . Takı olarak rahatlıkla taşıyabilir. Stresli olduğu dönemlerde gümüş elementi onu pas edecektir, rahatlatacaktır ve doğru düşünceyi beraberinde getirecektir. Yani zihni karışık olduğu dönemlerde mutlaka gümüş bir takı takmasını öneriyorum kova burcunun.

Üçüncü taşımız grena. Grena taşı kova için dolaşım ve sinir sistemi için gayet güzel pozitif enerji verecektir. Cesaretlendirecektir. Çünkü kovanın en zayıf yönü dolaşım sistemi ve damar sistemleridir. Grenayı hanımlar güzel bir kolye olarak kuvarsla beraber karıştırarak taşıyabilirler. Çok daha aktif duruma geçecektir ve yahutta küçük bir bakla gibi olabilir akuamarin gibi. Bunu da avuçlarında veya ceplerinde taşırlarsa aynı zamanda bereketin taşıdır grena.