ismail TOSUN
loading...

Yüz germe operasyonundan sonra günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

[highlight]Yüz germe ameliyatı[/highlight] sonrasında yüzde bir miktar şişlik ve morluk mutlaka olacaktır. Yaklaşık 1 hafta ile 10 gün arasında bu morluk ve şişlikler çoğunlukla kaybolur. Hastanın kulağı önünde dikiş olacaktır. Bu dikişler yaklaşık 1 hafta sonra alınmaktadır. Saçlı derideki dikişler de 10 gün sonra alınmaktadır. 1 gün sonra sosyal hayata dönülmektedir.

[highlight]Yüz ameliyatı [/highlight]geçirmiş bir hasta mutlaka sigara kullanmamalıdır. 15 gün boyunca sigara yasaktır. İçmeyi kabul etmeyen hastalara bu operasyon uygulanmamaktadır. Ameliyattan sonra 2 hafta süre ile çok ani yüz hareketlerinden kaçınmak gerekir. 2 hafta süre ile sauna, solaryum, deniz, havuz, güneş gibi olaylardan uzak durmalıdır.

Ameliyat sonrası 2’inci veya 3’üncü gün kontrole gidip pansumanları değişmektedir. 2 ve 3 gün sonra artık açık kalmaktadır. 1 hafta sonra tekrar kontrole gidilip dikişlerin bir kısmını 10 gün sonra ise dikişlerin geri kalan kısmı alınmaktadır. Yaklaşık 3 ile 6 ay kadar hasta aylık kontrollere gitmektedir.