Vodafone eSim – Nerede Var? – Nereden Alınır?

Merhaba arkadaşlar uzun bir yolculugun ardından Güzel ülkem Türkiyeye sonunda kavuştum. Bu gün sizlere yepyeni bir teknolojiden bahsedicem. Bu teknolojinin adı “eSim”

eSIM tek bir telefonda iki hat kullanmaya olanak sağlıyan bir teknoloji. Yani örneğin, bir hattı iş için kullanırken, diğerini özel yaşantınız için kullanabilirsiniz. Ancak aynı anda sadece birini kullanabileceksiniz.

eSIM’lerle artık yeni bir telefon numarası kullanmak için plastik SIM kartı değiştirmenize gerek olmayacak. Çünkü sim kart bir hücre veri agının tanımlanması ile aktif oluyor. Yani simkart felen yok. bir QR kod okutuyorsun bitti gitti. 🙂

Türkiyede eSim teknolojisi yeni devreye girdi. Fakat heryerde bulunmuyor. Bir kaç hafta önce yurt dışından dönmeden önce iPhone 12 pro max satın almıştım. Telefonun amerika sürümünde bir adet normal sim diğeri, eSim olacak şekilde iki telefon hattı kullanabiliyoruz.

Evet eSim teknolojisi türkiyeye geldi ama bayilere kadar ulaşmamış durumda. Bazı bayilerin haberi var ama nasıl bir şey oldugundan haberleri yok.

Bu gün türkiyede kullandıgım vodafone hattımı eSim’e dönüştürmek için vodafon bayilerini gezdim. İstanbul anadolu yakasında hemen her sokakta onlarca vodafone bayisini ziyaret etmeme rağmen eSim bulamadım. Her gittiğim vodafone bayisinde elimizde kalmadı, şimdi bitti, vardı bitti cevapları ile karşılaştım. Ama yetkilerin yüzünde eSim’ in ne oldugundan bile haberdar olmadıgı anlaşılıyordu.

Birde google açıp telefon ile aramalar yapayım belki birinin haberi vardır diyerek aramalar yapmaya başladım internet üzerinde anadolu yakası avrupa yakası ne kadar bayi varsa telefonla aradım. Hepsinden aynı yanıt elimizde kalmadı yok yok yok.

Artık tam umudu kesmişken Karşıma kocaeli gebzede bir telefon numarası çıktı istanbul anadolu yakasına yakın oldugu için eğer ellerinde varsa 20 dakika yol gider alırım dedim. Aradım bir hanımefendi açtı. eSim varmı dedim var dedi. Mikro sim değil eSim yeni bir teknoloji biliyorsunuz değilmi dedim. Evet eSim yeni vodafone yeni teknolojisi biliyoruz dedi. Elimizde var dedi. Tamam dedim buldum 🙂

20 dakika yol gittikten sonra bayiye ulaştım. Bayiye girmeden önce şimdi karşıma at hırsızı kılıklı biri çıkıp beni buraya kadar boşu boşuna getirdiyse yandık arkadaş diye düşünürken. Bayiden içeriye girer girmez soludugunuz havayı bırakın atmosfer değişti sanki.

Muhteşem bir ışıklandırma, raflardaki ürünler ip gibi dizilmiş kapıdan girer girmez sizi karşılayan iki genç hanımefendi, şık giyimleri tatlı dilli konuşma üslüpları düzgün diksiyonları. hemen yan masada kendisinin sonradan bayinin sahibi oldugunu öğrendiğim bir beyefendi karşıladı beni.

Girer girmez hat değişimi eSim için geldiğimi söyledim hemen yardımcı olmak için seferber oldular. Bir yandan bir sandalye uzatılıyor oturmam için diyer yandan çay kahve ne içersiniz gibi cümleler.

Tamam dedim heralde bir 200 tllik olucaz birazdan. 🙂 Düşündüğüm gibi olmadı saolsunlar ben çayımı içene kadar eSim i telefonuma tanımladılar.

35 TL ye iş çözüldü.

Sizlere Firmanın iletişim bilgilerini vermek istiyorum. Gebzeye gitme imkanınız var ise kendilerini arayıp ismail bey sizden eSim yaptırmış birkaç gün önce derseniz sizlere yardımcı olacaklardır. Bayi gebzenin tam merkezinde kalıyor sapa bir yerde değil. ilk bakışta Merkezi bir noktada oldugu için park etmekte sorun yaşayabileceğinizi düşünebilirsiniz. 20 metre ilerisinde 5 tl ye otopark var oraya park edebilirsiniz.

Sevgiyle Kalın.

Adres:
Hacıhalil Mahallesi Aliriza efendi Cad. Dinçer Apartmanı. No 36/C Gebze Kocaeli

Bu telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. kendinize konum attırabilirsiniz.

05384436546

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.