ismail TOSUN
loading...

Solunum Rahatsızlığı Olan Kişiler Hangi Doğal Taşları Kullanmalıdır?

Solunum Rahatsızlığı Olan Kişiler Hangi Doğal Taşları Kullanmalıdır?

 

Solunum yolları akciğer problemleri, nefes darlığı, bronşit, alerjik astımlar,alerjik nezleler gibi akciğer kaynaklı her türlü problemde öncelikle topaz taşını ilk etapta tercih etmelisiniz. Topaz enteresan bir taştır. Tüm bunlara faydası yanında topazın farklı bir özelliği vardır. Sürekli hayatınız boyunca almak zorunda kaldığınız ilaçlar varsa düzenli şekilde ilaç kullanımı durumundaysanız bu ilaçların vücudunuza daha randımanlı bir şekilde absorbe olması için topazı tercih edebilirsiniz yani düzenli kullanılan ilaçların daha randımanlı şekilde vücut tarafından emilmesine topazın faydası vardır. Bunun dışında akciğer ve nefes ile ilgili her türlü durumda çok faydalıdır. Damarları açan özelliği vardır. Hem alerjik kökenli bronşitlerde ve akciğer sorunlarında hemde her türlü astım benzeri problemlerde nefes ile ilgili sorunlarda topaz ı çok rahat alternatif bir yardımcı olarak düşünebilirsiniz.

Astım ve benzeri problemler için zümrüt taşını öneriyoruz. Zümrüt enteresan bir taştır. Astrolojide temsilcisi Merkür dür. Dolayısıyla iletişimlede çok bağlantılıdır. Akciğer sorunları yanında iletişim ile ilgili hayatınızda bir sorun varsa ticari konularda bir takım sorunlarınız varsa kendinizi ifade ederken bazı sıkıntılar yaşıyorsanız veya kekemelik konuşma bozukluğu gibi sizin veya yakın birinizin bir problemi varsa yine zümrütten bu anlamda da alternatif olrak faydalanabilirsiniz.

Zümrüt ü akciğer ,omurilik ile ilgili veya ifade yeteneğiniz ile ilgili takmak istiyorsanız satın aldıktan sonra takmak için çarşamba gününü beklemeniz gerekiyor, deniz tuz ile suladırılmış bir miktar suda bir süre resetleyip bu çok uzun süre olması gerekmiyor çünkü tuzlu su zümrütün takıldığı metali okside edebilir.1 saat ile yarım saat arası suyun içinde bekletebilirsiniz. Sonra duru bir su ile yıkayıp çarşamba günü sabah saatleri banyolu olarak yani çakralarınızın açılması açısından taşı çok rahatlıkla takabilirsiniz. Zümrüt herşeyden önce hem konuşma ile ilgili sorunlarda hem de akciğer ve nefes ile ilgili problemlerde son derece rahatlıkla faydalanabileceğiniz güzel bir taştır.

Solunum problemleriyle ilgili başka önerilen bir taşta aquamarine. Astrolojide Jüpiter tarafından yönetilir.Aslında balık  burcunun taşıdır. Dolayısıyla denizciler tarafından uzun yüzyıllardır çok sık kullanılan çok tercih edilen bir taştır. Solunum yollarına iyi gelmesi dışında bezeleri küçültmesi beze problemlerin giderilmesi ilglide çok güzel bir özeliği vardır. Örneğin tiroid bezeleri gibi vücudunuzda herhangi bir büyüyen bezenin üstüne bilhassa koyduğunuzda zamanla bezenin küçülmesine alternatif olarak yardımcı olur. Ruhsal anlamda da rahatlamayı genişlemeyi sağlayan bir taştır.