ismail TOSUN
loading...

Saçlar kalp şeklinde nasıl örülebilir?

Kalp örgüsünü saça yapabilmek için saçın boyu uzun olmalıdır. Günlük hayatta kullanılabilir. Genelde genç kızların tercih ettiği bir modeldir.

Saçı tam enseye kadar ortadan ikiye ayırıyoruz. Bir tarafını örgüye karışmasın diye toka ile tutturuyoruz. Saçımızın diğer tarafını kalp örgüsüne başlamak için başımızın üst kısmından ortadan ayrılan noktadan normal örgüye başlar gibi üç tutam ince bir şekilde saç alıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken şey sadece başımızın üst kısmından saç alacağız. İnce ince örüldüğü için biraz zorlayabilir. Hafif şekilde aşağıya doğru dönmeye başlıyoruz. Saçın ucuna geldiğimiz zaman saçı toka ile tutturuyoruz. Sonra bunu tekrar örgüye katacağız. Diğer tarafı da aynı şekilde örmeye başlıyoruz. Örgüyü tamamladıktan sonra ucunu bağlıyoruz. Daha sonra uçları bağlanan saçları birini diğer tarafa yani çapraz bir şekilde tokalarla sabitliyoruz. Ortada kabaran saçları bir tarak yardımıyla içe doğru spreyleyerek düzeltiyoruz.

Böylece kalp şeklindeki örgü tamamlanmış oldu. Bunu günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Davete veya yemeğe giderken de kullanabilirsiniz. Saçı uzun olan kişiler bunu rahatlıkla yaptırabilirler.