Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerler nelerdir?

 

Da Vinci Şifresi kitabı okunduktan bu yana insanlar Paris ‘e daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Bazı insanlar Da Vinci Şifresinde bahsi geçen yerleri özellikle takip etmektedir. Kendilerine ona göre bir rota oluşturmaktadır.[highlight] Paris’te [/highlight]gidilmesi gereken yerlerden bir tanesi [highlight]Şanzelize [/highlight]dir. Muhteşem bir bulvardır. Şanzelize üzerinde yürüyüş yapıp alışveriş yapmasanız bile o görkemli mağazaların vitrinlerine göz atabilirsiniz. Bunun dışında [highlight]Eyfel [/highlight]kulesine gerekir. Eyfel kulesi dünyanın en güzel yapılarından bir tanesidir. Çok enteresan bir mimariye sahiptir. Tepesinden de muhteşem bir Paris manzarası vardır.

Onun dışında sanata meraklı olan kişiler [highlight]Musée d’Orsay’a  [/highlight]veya [highlight]Louvre Müzesi’ne [/highlight] gidebilirler.  Louvre Müzesi’nde özellikle Leonardo Da Vinci’nin eseri Mona Lisa ‘yı görmek gerekir. Ama bunun dışında  Louvre Müzesi’nde binlerce eser vardır. Çünkü Louvre Müzesi dünyanın sayılı müzelerinden bir tanesidir.[highlight] Notre Dame Katedrali’ [/highlight]ne de gidebilirsiniz çok güzel bir yerdir.

[highlight]Pompidou Kültür Merkezi [/highlight]değişik kültürel etkinliklerin yapıldığı bir yerdir. Orada vakit geçirebilirsiniz.  [highlight]Monmartre’a[/highlight]  gidebilirsiniz. Paris’in daha bohem bir kısmıdır.Ayrıca [highlight]Sacré Coeur [/highlight]dedikleri kutsal kilisesi de şehrin en güzel yerlerinden bir tanesidir. Çok hoş manzaraya sahiptir. Burası da görülmesi gereken yerlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir