ismail TOSUN
loading...

Oğlak burcunun değerli taşları nelerdir?

Oğlak burcunun değerli taşlarına geçmeden önce toprak grubunu olan oğlak burcu biraz inatçı bir tipleme olduğundan kafasında o takıntı haline getirdiği bazı duygular vardır. Ondan bir türlü vazgeçmek istemez inandığından. İşte bu oğlak burcu için takıntıyı da beraberinde getiriyor. Çok güzel bir taşımız var doğada aslında herkesin bir kuvars ı olmalı. Kuvarsla çok güzel şimdi kolyelerde yaptılar öyle de taşınabilir fakat ben size büyük bir blok halinde kuvarsı öneriyorum. Bunu mesela ben kuvars için şöyle elimin arasına alarak onun enerjisini içime çekmeyi tercih ediyorum. Kuvars kristali evrendeki gücü üstünde toplayan bir taştır.

İkinci taşımız yakut. Yakut aslında çok kişiye şans getiren bir taş. O kadar ki taşıyan kişiye hem büyük bir şans faktörü yaratıyor ve de korunmayı beraberinde getiren bir taş. Yani yakutu kolye olarak taşıdığınızda bu çok bağlı bir şey olacaktır çünkü değerli bir taş olduğu için. Ben yüzük olarak taşımanızı öneriyorum. Fakat burada da yakutun çok berrak ve temiz yani baktığınız da o böyle magenta ve pembe bir arada bir renktir. Benekleri de olabilir ama ne kadar az benekleri olur, saf ve duru olursa görüntü o şekilde olursa çok daha iyi faydalanabilir.

Oğlak burcunun son taşı kehribar. Bu biliyorsunuz doğada çıkıyor. Aynı zamanda reçineyle beraber bir takım toprağın altında kalan sinek olabilir fosil taşı aslında. Kalbimizi rahatlatan bir taş. Aynı zamanda iyi talihi üzerimize çeken bir taş. Kalp sıkıntıları varsa ne bileyim taşikardi olabilir bu  bir sıkıntı olabilir kalp rahatsızlığına son derece iyi gelen bir taş. Dolayısıyla kalp şakrasında taşımakta yarar var. Ama bunu da alırken dikkat etmeliyiz katiyen plastik ve cam olmamalı çünkü o kadar taklidi var ki çok güzel görünen kehribarlar bakıyorsunuz cam veya plastik olabiliyor. Dolasıyla içindeki o objeye odaklanın yani o fosil içinde ne var buna dikkat etmekte kehribarı alırken yarar var.