ismail TOSUN
loading...

Ne tür kolyeler bikinimize uygundur?

[image src=”http://www.medyatuccari.com/haber/wp-content/uploads/2013/07/BİKİNİ.jpg” width=”625″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”left”]

Ne tür kolyeler bikinimize uygundur?

Son yıllarda bikinilerin ve mayoların üzerlerine çeşitli takılar takıldığını görmekteyiz. Örneğin metal takılarda takılmakta  ama ben metal takıları önermiyorum. Çünkü bunlar güneşten ısındığından tırtıklı olduklarından mayolara ve pareolara zarar verdiğinden bence mayoya bikinilere uygun takılar değillerdir. Bunların yerine doğal ipliklerle küçük boncuklarla yapılabilen kendimizin de çok kolay bulabileceği ve elimizde tığ olarak yapabileceğimiz ürünler kullanabiliriz. Kumaşla da süsleyerek ufak boncuklar takarak kolay kuruyabilecek aksesuarlar oluşturabiliriz. Bunun dışında ufak küpeler -altın- olabilir. Altın , gümüş çünkü diğer metal olan malzemelerle yapılmış küpeler hem alerjik olabilir hem de ısınabilir. Ve bunlarda mayolarımıza pareolarımıza zarar verebileceğinden küpelerin ufak olanlarını ve altın ve ya gümüş olanlarını öneriyorum.

Altından ve gümüşten yapılan takılarla güneşlenebiliriz fakat bence denize ve havuza girmemizde sakıncaları olabilir çünkü bunlar ısınmasından dolayı tenimizi kızartabilir . Çeşitli zararlar verebilir. Alerjik olan insanlara dokunabilir. Ben sadece güneşlenirken ve ya gezerken teknede bu tip yerlerde takıları altın ve gümüşten yapılan takıları öneriyorum. Fakat yüzerken boğulma tehlikeside olabilir bundan dolayı önermiyorum.