Mevsime göre bahçe bakımında yapılan hatalar hangileridir?

fake ray bans
spyder ski jackets

 

[highlight]Yaz aylarında [/highlight]bitkilerin yer değiştirmesi bitkilerin direkt ölümü demektir. Çünkü bitkilerin bu mevsimde güneşle karşılaşması ve köklerin hava alması bitkilerin kendilerini toparlamasını imkansız kılmaktadır. O zaman yaz aylarında bitkilerin yer değişikliği veya sökülüp saksıya alınması gibi işlemlerin yapılmaması gerekir. Bunun dışında yaz aylarında yoğun bir gübreleme bitkilerin yine sıcaktan bunalmış ve kendisini dinlendirmeye alan , sürgünlerini azaltan bitkilerin tamamen ölmesine sebep olur.

[highlight]Kış aylarında[/highlight] tropikal bitkilerin korunmaya alınmaması veya sardunya gibi çok yıllık ama eksi 4 derece gibi soğukluklarda ölen bitkilerin tamamen donmasına sebep olmaktadır.

[highlight]Sulama [/highlight]yaz aylarında özellikle güneşin en yoğun saatlerinde yapıldığı zaman yaprak ve bitkinin formunun bozulması gibi şeylere sebep olacağı gibi çimlerde yanmanın yanı sıra mantari hastalıklara ve haşerelerin hızla üremesine sebep olmaktadır. Bunun dışında güneş isteyen bitkiyi gölgeye , gölge seven bitkinin güneşe dikilmesi istenilen verimi almamamıza sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir