ismail TOSUN
loading...

Kolay Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

Kolay Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

Kolay kilo vermek için bir çok yola başvuruyoruz  fakat bu yaptığımız işlemler ne kadar doğgru. Egzersiz yapıyormuyuz yoksa kolay kilo vermek için egzersizi olmassa olmazımızmı kabul etmeliyiz bu konu hakkında aradığınız soruları bulacağız.

Kolay kilo vermek için egzersiz yapmak işinizi daha da kolaylaştırabilir ve hızlandırabilir. Tabi bu egzersizin ne olduğu çok önemli çünkü bazen biz spor yapmak için bir egzersiz dalı seçiyoruz ve bunu sevip sevemediğimizi bile bilmiyoruz. Başlayıp sonra bırakabiliyoruz. Böyle durumlarda çok hızlı kilo verirken hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz. O yüzden seçeceğiniz egzersiz çok önemli hem yağ yakımına yardımcı olsun hem sevdiğiniz bir egzersiz türü olsun ve böylece keyifle yapabilin. Örnek veriyorum yüzme ya da tenis gibi hem kardiyo etkisi olan hem çok hızlı enerji harcatan spor dalları keyiflidir ve grup halinde yapılabilir. O yüzden kolay kilo vermek istiyorsanız , hızlı kilo vermek istiyorsanız muhakkak beslenmenize dikkat ediyorken içerisine egzersiz de sokmaya özen gösterin.

Haftada 3 gün akşamları yapacağınız kardiyo yani yürüyüş ya da koşu aynı zaman da çok hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra evinizde koşu bandı olabilir. Bunu kullanabilirsiniz ya da toplu halde yapabileceğiniz sporlar voleybol olabilir basketbol olabilir. Ama sıklığı çok önemlidir. Haftada 1 gün yapıyorsanız hiç bir etki göremezsiniz ama en az 3 gün yapıyorsanız buda sizin hızlı ve kolay kilo vermenizi sağlayabilir.