ismail TOSUN
loading...

Koç Burcuna Ait Taşlar Hangileridir?

Koç Burcuna Ait Taşlar Hangileridir?

 

Koç burcunun taşlarının birincisi Opal dediğimiz bir taş Bu doğada kare olarak bulunan opal ise eğer çok değerli bir opal oluyor. Eskiler opali taşıyan kişinin görünmez yaptığına inanırlardı ve mesela askere gidenler, savaşanlar üstünde mutlaka orta çağlarda olsun bir opal taşı anneleri tarafından verilirmiş. Çünkü bu kişiyi hem korurmuş hem de görünmez yaptığına inanılırmış. Denemekte fayda var.

İkinci taşımız çok değerli bir taş. Elmas. Bu kişiye güç, sağlık, dinginlik veriyor. Aynı zamanda değerli bir taş olduğu için taşıyan kişiye pozitif enerji ve değişik bir şans getirdiği de söylenir. Yalnız şöyle bir inançta var örneğin kötü kader paylaşan bir kişi eğer o elması taşıyorsa daha sonraki bu şansın en son taşıyan kişiye geçtiği söyleniyor. Dolayısıyla taşı seçerken her yerden almamak, özen göstermek gerekiyor. Kritik bir taş.

Üçüncü taşımız yine değerli bir taş. Safir taşımız. Bu da kişiye koç burcu biraz baş ağrısı çeker , çeşitli hezeyanlar içerisinde olabilir, kritik dönemlerde uykuları kaçar, uyuyamayabilir Ateş grubu olduğu için çok çabuk tedirgin olmaya müsait bir burç grubu. O yüzden safir ona sakinlik, sükunet, dinginlik, uyku verecektir. Safiri kolye olarak ta takabilir koç burcu , güzel bir yüzük olarak ta takabilir fakat işte bu taşları alırken bunların yaşayan taşlar olmasına özen göstermek lazım. Çünkü taşların da ömrü var veya zaman içinde bloke olabiliyorlar. Eğer blokaj geçirmiş bir taşsa inanın fayda yerine zarar getirir.