Kişi, Yoga İle Zayıflayabilir mi?

Kişi, Yoga İle Zayıflayabilir mi?

 

Yoga dediğimizde çeşitli bir çok yoga türler vardır. O anlamda yoga zayıflatmaz çünkü farklı şeyler yapılıyor. Ama orjinal yoga sistemi yoga akademide uygulanılan kaynak yoga sisteminde yüz binlerce teknik vardır. Bu tekniklerin bir kısmı zayıflatıyor. O teknikler eğer düzenli uygulanırsa kesinlikle insan boy kilo dengesini tutturacak kilo verecek dengeli ve kalıcı bir zayıflama yaşanacaktır. Bunun için zayıflatıcı teknikler düzenli uygulanarak genelde haftada 2 yada 3 özellikle kişi zayıflamaya yönelik  bir teknik yapmak istiyorsa tabiki günlük çalışmalar olmalıdır.Bu genelde 1 saat her gün sabah yada akşamları yaparsa kesinlikle zayıflatıyor.

Yoganın vücuda çeşitli etkileri vardır.Hormonal salgılar dengeleniyor, metabozlizma hızlanıyor,sinir sistemi dengeli bir hale geliyor ve çoğu zamanda zayıflama, fazla kilo alma sinir sistemindeki belli bir dengesizlikleri orjinal yoga sistemi gideriyor. Sinir sistemi, kardiyovasküler sistem, sindirim sistemi dengeli hale gelince kişi doğal olarak zayıflamaya başlar. Orjinal yoga sistemi özellikle haftada 3-4 veya her gün yapılırsa göreceksiniz ki yeni alışkanlıklarınızda değişmeye başlayacaktır. Çünkü sindirim sistemi belirli bir denge haline gelecek ve beslenme alışkanlıklarına da pozitif  sağlıklı bir değişim olacaktır. Kişi daha az yemeye başlayacak daha sağlıklı beslenmeye başlayacak buda zayıflamada en önemli bir noktadır.

Kilo almanın bir nedenide vücuttaki toksinlerin birikmesi ve o toksinleri gidermek için yağların oluşmasıdır.Orjinal yoga sisteminde günlük uygulamalar toksinlerin atılmasına ve doğru beslenme ile bu toksinler vücutta birikmesine neden olunca ne oluyor birincisi kişi kilo almıyor ikincisi o birikmiş yağlar toksinlerin atılmasıyla eriyip gitmeye başlıyor. Kişi belli bir zaman sonra dengeli ve kalıcı zayıflama yaşıyor forma giriyor. Eğer düzenli uygulamalar devam ederse zayıflama gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir