ismail TOSUN
loading...

Kaş ekimi işlemi nasıl yapılmaktadır?

 

[highlight]Kaş ekimi[/highlight] yaklaşık olarak 2 saat süren bir operasyondur. Öncelikle hastada kaş çizimleri yapılmaktadır. Normalde eksik olan bölgeleri fazla olmak kaydıyla şekillendirme işlemi de beraberinde yapılmaktadır. Genelde hastalar daha kalın bir kaş tercih etmektedir. Onun için üst ve alt sınırlarda yaklaşık olarak birer bazen ikişer sırada[highlight] kaş ekimi [/highlight]gerçekleştirilmektedir. [highlight]Kaş ekimi[/highlight] lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir.  Lokal anestezi yapıldıktan sonra saçın arka bölümünden kök elde edilmektedir. Kökler elde ettikten sonra ön tarafta açılmış olan kanallara tek tek yerleştirilmektedir.

Kökler alındıktan sonra çok ince aletler kullanılarak kaş ekimi yapılan yerlere kanallar açılmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 10 dk sürmektedir. Burada en önemli noktalardan biri açıların belirlenmesidir. Bunun dışında tekli köklerin kullanılmasıdır. Bu işlem bittikten sonra da yarım saat ile 1 saat arası ekim gerçekleştirilmektedir. Bu iki kişilik ekip tarafından yapılan uygulamadır.

Hazırlanan kökler tek tek mikro penset denilen aletlerle alınarak açılan kanallara tek tek yerleştirilmektedir. Yerleştirme işlem yaklaşık olarak yarım saat veya 1 saat sürmektedir. İşlem bitmiş olduğunda hasta çok rahat bir şekilde yürüyerek evine gidebilmektedir. Daha sonra sosyal hayatına dönebilmektedir. 1 gün sonra tekrar kontrol için gelmektedir. Ondan sonra yıkaması yapılarak tedavisini evde sürdürmesi sağlanılmaktadır.