Kadın Olmak

Kadın olmak için dört niteliğe sahip olması gerekir.

1-Bireysellik,kucaklamak ve mutlu olmak

Günümüz toplumunda kadınlara koyulan baskı büyüktür .Yüksek talep ve beklentilerin aşağısında olmamak gerekir.Biz kadınlar olarak, “mükemmel” görüntü ya da “eleştiri” seviyor olabiliriz.Ama “mükemmel” bir insan olmak kendimiz olmaktan geçmektedir. Kusurlarımızla güzel olmaktan geçer. Böylece kendimizi mutlu hissedebiliriz.

2- Sesinizi Kullanın

Sesimizi kullanmalıyız. Ben nispeten sakin bir kişilik ve  küçük konuşan biri değil  bir çok kelimeli bir kadınım. Ben kim olduğumu bilen birisiyim. Ben ya da  benim görüşlerim dile gelerek ayakta durabilirim.Sesimi kullanarak  başarısız olmamalıyım. Ve ne Yaşayacağım! Allah size verdiği bu ses ile ne düşündüğünüzü söylemek, inandığınız söyleyerek ayakta kalabilirim diyebilmelisiniz.

3-Hayallerinizi bulun ve onu takip edin

Kalbini takip et  … vazgeçme …. Hepimiz yaptığımız ve biz yerine getirmek istediğiniz herhangi bir hayalleriniz vardır. Bunları yerine getirmek istiyorum ne olursa olsun yapmak için yeteneğim var ve sadece peşinden gitmek gerekir. Diyebilmeliyiz.  Hayatta tutku bulduğunuzda, hayatında bir anlam yaratan ve size dünyanın bir amacı olan mutluluk getirecektir.

4-Ahlak ve Yaşam Değerlerin Her Zaman Farkında Olmak

Sizin ahlak ve yaşam değerleri ile yaşamak, size ilham sizi motive ve dünyada önemli bir şey yapmak için  enerji verir. Çocukken, her zaman ahlaki bir kişi olmak söyleniyordu ve değerlerimizin ne olduğunu anlamak için eğitimli değildik. Yaşlandıkça zaman bize gevşek ya da bu önemli nitelikleri ile ilgili iyi insan olmayı unutuyor  gibi görünüyoruz. Ahlak ve değerler üzerinde kendimizi yeniden eğitmeyi düşünmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir