ismail TOSUN
loading...

İlgisiz kocaya karşı davranışımız nasıl olmalı?

[image src=”http://www.medyatuccari.com/haber/wp-content/uploads/2013/07/İLGİSİZ-KOCA.jpg” width=”625″ height=”300″ title=”ilgisiz kocaya nasıl davranmalı” lightbox=”yes” align=”left”]

İlgisiz kocaya karşı davranışımız nasıl olmalı?

Herkes önce kendisinin bir aynaya bakması gerektiğini düşünüyoruz. Acaba benim hangi davranışım karşı tarafın ilgisini kaybetmesine sebep olmuş olabilir. Çok mu sertim. Çok mu agresif davranıyorum. Acaba evlendikten sonra kendine bakmayı kendine önemsemeyi bıraktım mı? Dişilik özelliklerimden vaz mı geçtim.

Kocam benden neyi talep ediyor da ve ya karım benden neyi talep ediyor da ben onu duymamazlıktan geliyorum uygun karşılığı vermiyorum diye önce bunu bir düşünmek lazım. Herkesin kendi üzerinden bir bakması lazım bu olaya.

Bir şekilde eşin hoşlanacağı şeylerin mutlaka ben herkesin bildiğini bu zaman içerisinde tanıdığını düşünüyorum. Eşi tanımak için çaba harcamak lazım. Nelerden hoşlanır ne yaparsam acaba kendisini daha iyi hisseder. Yeni bir heyecan yaratabilir miyim. Kaybettiğimiz heyecanların yerine yenisini koyabilir miyim.

İlişkilerde çünkü zamanla her iki tarafta değişebilir. O değişimi ne kadar fark edebiliyorum? ona ayak uydurabiliyor muyum? gibi ve ya işte bir şekilde benden ilgi bekliyor da ben günlük telaşın içerisinde kayboldum çocukların bakımı vs eşimle ilgilenmiyor muyum?

Çocuk olduktan sonra eşimden vaz mı geçtim? gibi konularda mutlaka düşünüp önlem almak yeniden o tekrar eski duyguyu , heyecanı yakalamak için çaba harcamak lazım.