ismail TOSUN
loading...

Göz kapağı estetiğinden sonra herhangi bir iz kalır mı?

G öz kapağı ameliyatı çok nazik bir ameliyattır. Kullanılan aletler çok kibar, mikro cerrahi aletlerdir. Hekimin bu ameliyat esnasında elinin çok kibar ve nazik olması gerekir. Hekimler ameliyat esnasında bunlar olmasın diye bir takım önlemler almaktadır. Anti inflamatuar ilaçlar devreye girer. Buz tedavileri yapılabilmektedir. Hastanın yatış açısı başının bir miktar daha yüksekte olması belli günlerden sonra özel kompresif banyolar devreye girer. Gözün iç mukozasını korumak için bir takım ilaçlar özel jeller kullanılmaktadır.

Ameliyat esnasında gözün kapalı olduğu dönemde de gözü korumak için çok özel ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar yapıldığı takdirde süreç çok daha iyi bir şekilde çalışır ve ameliyattan sonra özellikle üst kirpik seviyesinde çok ince pembe ,mor bir çizgi belki oluşabilir. Alt kapakta hafif bir kızarıklık ve belirginlik olabilir.Ama büyük olasılıkla bunlar bantların açıldığı 5’inci 6’ıncı günlerde belli belirsiz  hale gelmeye başlar. Ama 1 haftalık süreç arkasında daha iyi bir görüntü elde edilmektedir.

Ameliyat olur olmaz bir güneş gözlüğü takarak ertesi gün dışarı çıkmak mümkündür. O kadar kısıtlayıcı bir durum söz konusu değildir. Ama buz tedavisi gerçekten çok önemlidir. Buzun iki uçlu faydası ve zararı vardır. Belli bir ritmik dozda yapılarak morarmayı ve bunun yayılmasını engellenmiş olur. Ama ameliyattaki çalışma titiz olmazsa siz ne kadar iyi davranırsanız davranın o başarıyı elde edemezsiniz.