ismail TOSUN
loading...

Gasp suçu işleyen kişiler nasıl yakalanırlar?

[highlight]Gasp suçu işleyen kişiler nasıl yakalanırlar?[/highlight]

Gasp olayını gerçekteştiren şahıslar mağdurun karakola müracatı ile gasp olayının çalışması başlar.Önce gasp olayının gerçekliştirildiği yere gidilir. Olay yerinde parmak izidir, kıldır, kamera görüntüsü çalışmaları yapılarak müştekinin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda eşgalle ilgili çalışmalar yaptırıldıktan sonra olay yeri inceleme çalışmasının olay yerinde yapmış olduğu çalışmalara  parmak izi vs kalan izlerden eski sabıkalı ise orda zaten parmak izi düştüğü için yakalanması daha basit oluyor.

Bunun haricinde de müştekinin vermiş olduğu bilgğiler doğrultusunda, eşgal doğrultusunda çevrede, olay yerinde ve olay yerinden dışa doğru açılarak en yakın yerlerden kamera çalışması, güvenlik kameralarındaki görüntülerden çalışma yapılarak şahsı tespit edilmeye çalışılır.Olay yerinde telefon kullandı ise teknik çalışmalarla bir şekilde tespit ediyor buna göre şüpheliyi yakalama çalışmaları başlıyor.

Gasp olayında çözülme şansı gün geçtikçe daha çok artıyor bunun sebeblerinden bazılarıda teknik imkanlarımız arttıkça olayları çözme şansımız daha fazla oluyor.