Fethiye’de hangi sporlar yapılabilir?

 

[highlight]Fethiye’de Babadağından [/highlight]yapılan [highlight]yamaç paraşütü [/highlight]atlayışları Fethiye’de yapılan en önemli sporlardan bir tanesidir. Bu yamaç paraşütü atlayışları ister amatör olun ister profesyonel olun size çok keyifli anlar yaşatacak atlayışlardır. Olağanüstü manzarayı yaklaşık yarım saat bir saat boyunca gökyüzünden izlenebilen Ölüdeniz’in lagün denilen güzelliğini izleyebileceğiniz bir atlayış türüdür. Babadağında yaklaşık 2000 mt den atlayışlar söz konusudur. Fakat daha alçaklarda amatörler için atlayışlarda söz konusu olabilir. Hava durumuna göre bu seviyelerde değişmektedir.

[highlight]Belceğiz plajında[/highlight] dalgaların ve rüzgarın etkisi ile çeşitli su sporlarını yapmak mümkündür. Bunların içinde [highlight]windsurf, kayt surfing , paragliding[/highlight] gibi aynı zamanda oradaki tesislerin desteği alınarak yapılan spor aktivitelerini yapmak mümkündür.

[highlight]Fethiye’de[/highlight] aynı zamanda [highlight]rafting [/highlight] yapılabilecek yerlerde vardır. Bunlardan en önemli ve en büyüğü Dalaman çayıdır. Burada çeşitli parkurlarda arkadaşlarınızla çeşitli rafting faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir