Fethiye’de hangi koylara gidilebilir?

 

[highlight]Fethiye [/highlight]çeşitli koy ve adaları ile bilinen bir yerdir. Özellikle merkeze yakın yerdeyseniz [highlight]Samanlık koyu[/highlight] , çam ağaçların denizle birleştiği çok güzel ve uygun bir ücretle gidilebilecek alanlardan bir tanesidir. Bunun dışında [highlight]Fethiye [/highlight]’nin biraz batısında[highlight] Gemiler adası[/highlight] vardır. Gemiler adası eski Bizans ın kiliselerin toplanmış olduğu ruhani bir adasıdır. Bol miktarda antik kilisenin , manastırın toplandığı şu anda açık hava müzesi olarak faaliyet gösteren ,müze kartı ile girilebilecek bir yerdir. Görülmesi tavsiye edilir. Bunun dışında [highlight]Ölüdeniz[/highlight], [highlight]Kelebekler Vadisi [/highlight],[highlight] Kabak koyu[/highlight] ve [highlight]Yediburun [/highlight]gibi doğal güzellikleri ile bilinen karadan erişimin zor olduğu bu nednle de güzelliklerini korumuş yerler söz konusudur.

[highlight]Kabak koyu [/highlight]karadan erişimin  gerçekten zor olduğu için denizden ulaşılabilen gidildiğinde genelde 1 hafta 5 gün içinde kalınan , içinde elektrik bulunmayan suyun da zor koşullar altında nakil edildiği için tasarruflu kullanıldığı çok güzel yerlerden bir tanesidir.

[highlight]Yediburun [/highlight]karadan hiç gidişi olmayan sadece denizden mavi turlarla gidilebilen tamamen korunmuş koylardan oluşan yedi tane koylardan oluşmaktadır. Yediburun ‘un hemen yanındaki tepeden olağanüstü güzellikte bir manzaradan Yediburun’a birden tamamen bakmak size çok keyifli anlar yaşatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir