ismail TOSUN
loading...

Facebook hesabı nasıl alınır?

 Facebook hesabı nasıl alınır?

Facebook hesabı açabilmek için öncelikle www.facebook.com sitesine girmek gerekir. Her hangi bir web tarayıcısıyla bu site açıldıktan sonra sitenin ara yüzünde görülen sıng up bölümü içerisinde yani üye ol bölümü içerisinde isim soyisim email adresi ve password bilgileri doldurularak facebook hesabına ilk giriş yapılır. İlk önce ilgili isim soyisim girildikten sonra email adresi girilmelidir.

Email adresi bu ara yüzde iki kere girilmesi istenir. Ardından belirlenen bir şifre ile facebook hesabına giriş yapılabilir. Cinsiyet seçimi doğum günü gibi kriterler belirlendikten sonra sisteme giriş yapılır. Eğer kullandığınız isim daha önceden alınmışsa facebook size bir hatayla karşılaştıracaktır.

Facebook hesabını oluşturma aşamasında size bir email gelecek ve bu emaille beraber facebook hesabınızın oluşturduğu bilgisi verilecektir. Bu noktada lise üniversite ve iş yeri bilgilerini yazarakta yine facebook profilinizi oluşturmaya devam edebilirsiniz. Yine önemli bir nokta olan profil fotoğrafınızı facebook hesabının oluşturma işleminin son aşamasında girerek bu işlemi tamamlayabilirsiniz.