ismail TOSUN
loading...

Erkekler fotoğraflarda nasıl daha karizmatik ve havalı çıkar?

Erkekler fotoğraflarda daha karizmatik ve gösterişli gözükmesi için yapılması gereken bir kaç temel hareket vardır. Bunlardan bir tanesi elleri bağlayarak diagonal bir duruşta kameraya bakış açısının kompozisyonu destekleyeceği yöne doğru bakılması ve bakışı ile duruşu desteklemek karizmatik bir duruş sağlayacaktır.

Karizmatik gözükmek için bakışların ve duruşun çok büyük önemi vardır. Bunun için fiziki hatların güvendiğiniz özelliklerini ortaya çıkararak bu kişinin omuz genişliği vücudundaki tişört giyiyorsa kaslarının ortaya çıkması gibi pozlar verilirse daha verimli olur. Bir diğeri gece bir düğünde veya davette takım elbise ile çekilen giysi ile kuvvetlendirilmiş pozlar duruşlar daha karizmatik ve etkili fotoğraflar çıkartacaktır.

Fotoğrafta karizmatik çıkmak için bu bahsedilenler dışında yapılmaması gereken şeyler de vardır. Bunlar çok fazla  doğallığın dışına çıkmak, aşırı gülümsemek, bakışlar etkili olacak diye çok kısılması aslında daha açık dursa daha etkileyici olabilir çünkü fotoğrafta gözler daha önemlidir. Bunlardan kaçınılırsa daha güzel, etkili ve doğal bir karizmatiklik elde edilmiş olunur.