ismail TOSUN
loading...

Elektrikli tıraş makinesinin kullanımı?

Tıraş makinesi ile tıraş bıçağı kullanımı arasında farklar vardır. O yüzden tıraş makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir takım konular vardır.
Eğer tıraş makinesini ilk defa kullanıyorsanız cildinizin makineye alışması için en az 2 haftalık düzenli kullanım ile haftada minimum 3 kere kullanmanız durumunda cildiniz makine ile tıraş olmaya alışacaktır. Uzun süredir tıraş olmadıysanız sakallarınızı kısaltmak için tıraştan önce düzeltici kullanmalısınız.
Başlamadan önce yüzünüzün ıslak olduğuna emin olmalısınız. Su sakalların yumuşamasına yardımcı olur.Tıraş jelini veya köpüğünü daha iyi kaymasını sağlar. Ekstra rahatlık için sıcak su kullanabilirsiniz. Su tıraş başlıklarını ısıtır ve sıcaklık gözenekleri açar. Böylelikle sakalların daha iyi bir tıraş için dışarı çıkmasını sağlar. Tıraş makinesini cildinize bastırmadan kullanmalısınız. Makinenizi zorlamak veya bastırmak daha iyi çalışmasını sağlamaz. İhtiyacınız olan tek şey yüzünüze nazikçe uygulamaktır. Ayrıca tıraş makinelerin bazı modellerinde 3 boyutlu hareket eden başlıkları cilt kıvrımlarına uyum sağlar ve en zor sakalları bile mükemmel keser.
Özellikle yuvarlak başlıklı olan tıraş makineleri için dairesel hareketler yaparak tıraş olunmalıdır.
Tıraş makinenizi arada suyun altına tutun ve temizleyin. Zor bölgeler için yüzünüzü hafifçe gerdirin. Temiz ve pürüzsüz bir tıraş için yüzünüzün tüm noktalarına bu şekilde kolayca ulaşabilirsiniz.
Tıraş bittikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yumuşak bir havlu ile yüzünüzün nemini hafifçe alın ve tıraş sonrası yüzünüz için bakım ürünleri kullanarak daha sağlıklı ışıldayan bir cilt sağlayabilirsiniz.