Dubai’ye turist olarak gidenlerin nelere dikkat etmesi gerekir?

Birleşik Arap Emirlikleri toplam 8 emirlikten oluşmaktadır. Tabi bunlar emirliklerine göre içlerinde bir takım yaşam , görgü ve gelenekleri mevcuttur. [highlight]Dubai [/highlight]bunların içinde en modern olan yeridir. Buna en yakın emirlik Şarja çok daha kapalı çok daha katı kuralları olan hatta otellerin içinde içki içilmeyecek kadar katı kuralları olan bir emirliktir. Abu Dabi Şarja ile Dubai arasında kalan bir emirliktir. Ama Dubai içindeki insanların gelenek , göreneklerin yanı sıra yaşam standartları çok modern ileri görüşlü gelenek , göreneklerine uymalarına rağmen giyimleri bir o kadar da açık ve rahat insanların yaşadığı bir emirliktir. Bu yüzden Türk halkı olarak oraya gittiğimiz zaman  bu bakımdan hiç bir sorun çekmeden çok rahat bir şekilde dilediğimizi giyip hareket edebiliriz. Ama yalnızca Dubai emirliği içerisindedir.

Türk olduğumuz için [highlight]Dubai[/highlight] ile bir sıkıntı söz konusu değildir. Çünkü zaten müslüman bir ülkeye gidiyorsunuz. Sizde müslüman olduğunuz için bildiğiniz gibi bütün Arap ülkelerinde olduğu gibi Birleşik Arap Emirliklerine de ve Dubai’de de insanların Türklere karşı yaklaşımı çok sıcaktır. Çünkü her şeyden önce din kardeşliği mevcuttur.

Bilindiği gibi [highlight]Dubai[/highlight] bir alış veriş cennetidir. Zaten gitme sebebi ve amaçta budur. Pazarlık söz konusudur. Fakat makul ve uygun pazarlık söz konusudur. Zaten fiyatları çok uygundur. Ama kaliteli bir alış veriş yapmak istiyorsanız o zaman Dubai içinde City Center alış veriş merkezini tercih etmelisiniz. Aklınıza gelen bütün markaları en iyi fiyatlara bulabileceğiniz bir yerdir. Dubai’ de şubat ayında alış veriş festivali mevcuttur. O zaman fiyatlar olduğu zamankinden %50 daha indirimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir