ismail TOSUN
loading...

Başak burcunun taşları nelerdir?

Başak burcu toprak grubunun önemli burçlarından biri. Taşları ametist, zümrüt, akik ve yeşimdir. Ametist taşı mor açık mor ve koyu mor olabiliyor. Kuvars ailesinden bir taş. Metafizik boyutunda stresi yok ediyor pozitif enerji yaratıyor ve psişik  olarak kişiyi rahatlatan bir taş. Bunu boynumuzda kolye olarak pembe kuvars ve (akikte olabilir) ametisti birlikte karıştırarak çok rahat, güzel bir kolye olarak taşıyabiliriz. Bu boğaz şakrasında olmalı yani bu sıkma bir ametistte olabilir ama natür tabi plastik ve cam olmamak kaydıyla boğaz şakramızda taşıyabiliriz.

İkinci taşımız yeşim taşı. Yeşim taşı aslında Japonya da her kadının mutlaka üzerinde taşıması gereken bir taşmış. Çünkü bu kadınlara doğurganlık vasfını veriyor. Üreme içgüdüsünü çoğaltıyor. Özellikle kısır kadınların Japonya da iyi bir yeşim taşı bu bir yüzük olabilir kolye olabilir mutlaka taşıması gerektiğine inanıyorlar ve psişik boyutta metafizik boyutta da yeşim taşı kişiye rahatlık veriyor sükunet veriyor ve durugörüsü varsa eğer bunu da arttırıyor nötralize ediyor. Bazen durugörü oluyor kişide ama bunu ayarlayamıyor böyle olunca da bir obsesif durum çıkabilir ortaya. Yeşim taşı bunu pas etmek için gayet güzel kullanılabilir. Altınla kombine edebilir yeşim bir  yüzük olarak. Fakat bu yeşim taşı saf olmalı ve küçük olmamalı. İ biçiminde ve büyük bir yüzük olarak sol elinizde taşımanızı öneriyorum.

Daha sonraki taşımız zümrüt. Zümrüt taşı da çok değerli bir taş yine yüzük olarak taşıyabiliriz bunu. Aslın yine bir sevgi taşı. Eşlerin birbirlerine hediye ettikleri bir taş. Daha doğrusu erkeklerin hanımlarına hediye ettikleri bir taş. Bence pırlantadan çok daha önemli bir taş. Yani pırlantayı tehlikeli bir taş olarak görüyorum ben onu. Başak burçları pırlantadan ziyade parmağında zümrüt bir taş taşıyabilir.