ismail TOSUN
loading...

Bacakları inceltmek için ne tür yoga hareketleri yapabiliriz?

Bacakları inceltmek için ne tür yoga hareketleri yapabiliriz?

 

Bacakları inceltmek için orjinal yoga sisteminde ve yoga akademinde uygulanan özel  teknikler vardır. Bunlardan bazı etkili tekniklerden biri özel çömelme hareketidir. Nefes alırken kollar yükseliyor ve verirken indiriliyor. Ayak kilidi yapılıyor dört parmak ayak tabanının altına geçiriliyor ve çömelme hareketi başlıyor. Nefes alırken bacaklar düzleştiriliyor verirken çömeliniyor. Bu uygulanan kilit ve çömelme hareketi dinamik şekilde yapılıyor. Defalarca tekrarlanılan tekniktir. Bacaklar iyice çalıştırılıyor. Bacak kasları sıkılaşıyor ve bacaklarda bir incelme etkisi yaratıyor.

Sonra hareketler serisi sırt üstü hareketler olarak devam ediyor. Sırt üstü yatıyoruz ve orjinal yoga sisteminde orjinal bir teknikle bacaklar yukarı kaldırılıyor özel bir kilit uygulanıyor. İki parmak ile ayak baş parmağına kilitleniyoruz ve bacak hareketine geçiliyor. Bacak bükülüyor ve düzleştiriliyor.Dinamik bir uygulamadır. Bu uygulamanın etkisiyle bacak kasları aktif  bir şekilde çalıştırılıyor, güçlendiriliyor ve sıkılaşıyor.

Bundan sonra bacak inceltmek için yan üstü  yatıyoruz. Özel bir teknikle bir bacağı büküp öne alıyoruz. Ayak bileğine elimizle kilitleniyoruz. Yerdeki bacağı kaldırıp indiriyoruz. Nefes alırken bacağı kaldırıp nefes verirken bacağı indiriyoruz.

Bir sonraki teknik yine yan üstü bir tekniktir. Bu teknikte bacak inceltme tekniğidir. Nefes alırken bacağı kaldırıp verirken indiriyoruz. Bacak kasları çalışıyor, güçleniyor ve sıkılaşıyor.Yağlar gideriliyor. Bu teknikler düzenli ve her gün sabah yada akşamları 30 dk uygulayarak bacaklarda kalıcı ve etkili bir incelme görebilirsiniz.