ismail TOSUN
loading...

Aslan burcuna özel değerli taşlar

Aslan burcuna özel değerli taşlar

Aslan burcu ateş grubunun liderlerinden biri. Aslanlar aslında sinirlendikleri zaman kavgacı olabilirler. Ego ile ilgili bazı zayıf yanları var. Dominant bir burç. Karşısındaki kişiyi hükmetmek, idare etmek ister. Bu yüzden Sardoniks dediğimiz bir taşımız var. Akik ailesinden bir taş bu. Kişiye bu zayıf yönlerini aslanın kavgacı huylarını, dominant, despot huylarını, zayıf huylarını güçlendirecek Sardoniks dediğimiz taşı tavsiye ediyorum. Bu aslana huzur verecektir rahatlık verecektir Agresif yönlerini törpüleyecektir.

Peridot dediğimiz bir taşımız var. Buda değerli bir taş adeta yağlı yeşil bir görünümü var yani sızma bir zeytinyağı görünümünde. Peridotu aslanın zayıf olan kalp şakrasına yakın bir yerde taşımakta yarar var. Böyle olduğunda kalbe çok güçlü bir enerji verecektir. Hatta o kadar ki çok eskiden peridot taşının kalp krizlerine mani olduğu kalbi rahatlattığı çünkü aslanın belirli dönemlere ait stresleri olabilir ve bu üst seviyede seyrettiği için direkt kalbini etkileyecektir. Peridot taşı kalbimize sükunet verecektir. Aslan burcunu rahatlatacaktır. Bu taşikardi dediğimiz olayı da ortadan kaldırdığı için Peridot taşı bu yeşil taşı kalp hizasında  taşımalarını öneriyorum.

Üçüncü taşımız Krizolit dediğimiz taş. Bu da depresif hallerde aslana yardımcı olacaktır. Onu  agresif dönemlerinde aşağı çekecektir. Atak hallerinden aslan Krizolit  taşı sayesinde gayet güzel korunabilir.