ismail TOSUN
loading...

Anne Sütüne Sigaranın Etkisi

Sigaranın anne sütü üzerindeki zararları

Anne Sütüne Sigaranın Etkisi

Sigara kullanmak insanın günlük vaktinden süre olarak çalan bir şeydir. İnsan sürekli olarak eğer sigara tiryakisiyse aklı acaba ne zaman mola verebilirim ve sigara içerime gider ve günlük hayatın gerektirdiği şeyler bölünerek bu sigara molalarınada bir kısım harcanmak zorunda kalır. Bu malesef eğer anne adayı daha doğrusu anne emzirme döneminden bahsediyoruz çünkü tiryakiyse onun içinde bir farklı durum söz konusu olmuyor ve bebeğini emzirdikten hemen sonra annenin aklına sigara içmek geliyor ve sigarasını içiyor.

anne sütü ve sigara

Tabiki bu belli bir zaman alıyor. Ondan sonra tabiki elini, yüzünü yıkaması gerekecek nikotin ve diğer zehirli maddelerden arındırmak için buda belli bir zaman alıyor. Genel olarak söylemek gerekirse anneler sigara tiryakisi oldukları zaman bebeklerine daha az zaman ayırma eğilimindeler.

Süt içindeki toksik maddeler nedeni ile ve nikotin nedeniylede tabiki kalp-damar sisteminde ve solunum sisteminde yaptığın aynısını süt oluşturma ve salgılama sisteminde de yapıyor. Böylece süt oluşturma sisteminde bazı aksaklıklar nedeniylede buna tabiki sigara içen kişilerin beslenmelerininde birazcık aksıyor olması ve kötü olmasıda eklenecek olursa süt kalitesinde bir azalma oluyor ve süt miktarında azalma oluyor. Bu nedenle sigara içen ve tiryaki olan annelerin bebeklerinin çok daha kısa sürelerce emzirildiğini ve de ek gıdalara başlama aylarının çok daha erken olduğunu mama verme olasılıklarının çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Bunun nedenide süt kalitesinin azalması ve süt miktarının azalmasıdır.

Sigara icenler için farklı bir çözüm önerisi elektronik sigara olabilir araştırmanızda fayda var : Elektronik Sigara