Akrep burcu olanlar hangi taşları kullanmalı?

Akrep burcu su grubundan bir burç. Metafizik boyuta yakın bir burcumuz aynı zamanda Pluto ve Mars ın idaresinde olduğu için akreplerin hayatının ben biraz zor olduğunu gözlemliyorum. Bu yüzden onlara sükunet verecek ferahlık verecek dinginlik verecek taşlara ihtiyacı var.  Akuamarin akrep burcunun önemli taşlarından biri. Çok eski zamanlarda özellikle Mısır da tiroid ve gut hastalıları akuamarinle tedavi ediliyormuş. Bu yeşil bir taş aynı zamanda denizcilerin üzerinde taşıdığı bir taş. Denizcilerin uğur taşı. Akrep burcu bunu üzerinde taşıyamayabilir, cebinde taşıyacaktır. Hanımlar akuamarini güzel bir yüzük şeklinde taşıyabilirler. Fakat saydamsı ve cama benzeyen bir görünümü olduğu için bu taşı alırken çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bildik yerlerden almakta fayda var.

İkinci taşımız lapis lazuli. Mor bir taş. Kişiye son derece rahatlık ve dinginlik veren bir taş. O kadar ki bakmak bile yetebilir. Lapis lazuliyi elimizde enerjiyi pas etmek için rahatlıkla kullanabiliriz. Bazı sesleri duymada yardımcı olan bir taştır. Özellikle medyumların yani metafizik boyutunda eğer bir iletişim sağlayacaklarsa lapis lazuliden çok güzel bir enerji almaktadırlar.

Opal akrep burcunun taşlarından biri. Yine kişiye dinginlik veren bir taş çok değerli bir taş opal. Doğada da kare olarak bulunan opaller var. Yassı ve kare. Yani plaka gibi. Çok nadir bulunabiliyor bu taş. Eğer kare bir opalse bundan faydalanmakta yarar var yani yuvarlak ve bütün bir opalden ziyade kare ve plaka olarak kullandığımız bu opali gayet güzel yüzük haline dönüştürebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir